محل تبلیغات شما

چمن مصنوعی برای بالکن از منظر معماری

·        تاریخچه بالکن

بالکن به همراه حیاط مرکزی، یکی از قدیمی ترین عناصر معماری ایرانی محسوب می شود که در دوره باستان جایگاه ویژه ای داشته و فضای بزرگی را برای آن در نظر می گرفتند.

در چند دهه گذشته و با وقوع تغییرات ی، اقتصادی، فرهنگی و. سبک زندگی مردم را دچار تحولات شگرفی نموده که تاثیرات عمیق آن را در همه ارکان جامعه می توان مشاهده نمود.

رشد چشمگیر مهاجرت مردم از روستا ها به شهرها، افزایش وسعت و جمعیت شهرها را سبب شده. بدیهیست که افزایش مساحت شهرها محدودیت داشته و زمین های مناسب زندگی نمی تواند از اندازه ای خاص بیشتر شود.

از سوی دیگر، رشد جمعیت در بازه های زمانی مشخصی، سیر صعودی داشته و متوقف نشده است.

در چنین شرایطی، چاره ای جز کوچک کردن مساحت خانه ها وجود ندارد و بافت محلات شهری بسیار متراکم و شلوغ خواهد شد.

در دهه های اخیر با پیشرفت علوم و فنون معماری و عمران، راهکار انبوه سازی و ساختمان های بلند مرتبه به کمک حل مشکل تراکم مناطق شهری آمده و توانسته تا اندازه ای موفق باشد.

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2134705/1/1.jpg


 

ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، معضلات اجتماعی و. بخش جدایی ناپذیر کلان شهرها

برای افزایش مساحت مفید یک واحد مسی، اداری یا تجاری، اِعمال محدودیت یا حذف فضاهای کمتر کاربردی همچون بالکن، اولین گزینه در نظر گرفته می شود.

افراد ساکن در خانه های بدون بالکن به دلیل عدم دسترسی به فضای باز بیرون، احساس دلتنگی بیشتری می کنند و از فضای بسته درونی زودتر خسته می شوند.

·        نگاهی دوباره به بالکن

تا حالا به وسایل موجود در بالکن خانه خود فکر کرده اید؟

وسایل اضافی و بدون استفاده، اسباب و اساسیه منزل، دبه های ترشی و شور، سبزی، سیفی و میوه، شیشه های آبلیمو و آبغوره، بند رخت، ابزار کار، کولر، پکیج آب گرمکن، یک باربکیوی بی استفاده و.

این ها چیزهایی هستند که در بالکن بسیاری از خانه ها به چشم می خورد. بعضی از افراد خوش سلیقه هم از گل ها و گیاهان آپارتمانی در بالکن نگهداری می کنند.

 http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2134705/1/2.jpg

حتی ساده ترین بالکن هم با گیاهان سبز زیباتر می شود

 

با اختصاص اندکی وقت، حوصله و خلاقیت، به راحتی می توانیم وسایل اضافه و بی مصرف را از بالکن و تراس خارج کنیم و این فضای مهجور و فراموش شده را به بخش مفیدی از خانه خود تبدیل نماییم.

با این که بالکن در بیرون از فضای مسقف ساختمان قرار گرفته ولی تاثیرات مهمی بر روی کیفیت زندگی و روحیه ساکنین می گذارد.

هر اندازه هم که معماری و تزئینات فضای درونی ساختمان زیبا و دلنشین باشد، ولی یک بالکن شلوغ، شه، کثیف و زشت، می تواند تاثیر بسیار بدی بر جایگاه ملک بگذارد.

یک تراس با نرده های محافظ مستحکم، بلند و یکپارچه، می تواند محیطی مناسب و ایده آل را برای بازی کودکان خردسال در هوای آزاد پدید آورد و آنها را از خطرات بازی در بیرون از خانه محافظت نماید.

ولی به دلیل استفاده از مصالحی همچون سنگ و سرامیک در کف بالکن و تراس، سطحی سخت، سرد و نا خوشایند پدید می آید.

کف دست و پا، زانو، آرنج، نشیمن گاه و صورت کودکان به طور پیوسته در تماس و برخورد با سطح زمین است و ممکن است پوست لطیف کودکان دچار آسیب شود.

  http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2134705/1/3.jpg

بالکن خانه ها در یک مجتمع مسی آپارتمانی، بخشی از هویت زندگی مدرن

 

با نصب چمن مصنوعی تزئینی، بستری نرم، سبز و زیبا پدید می آید که کودکان خردسال به راحتی می توانند بر روی آن چهار دست و پا راه بروند، بخزند و غلط بخورند.

مدل هایی از چمن مصنوعی که ارتفاع الیاف بلندی دارند، بسیار نرم و ضربه گیر بوده و امنیت و سلامتی کودکان در صورت به زمین افتادن هم تامین می شود.

·        چمن مصنوعی تراس

چمن مصنوعی برای تراس، کفپوشی بهداشتی و ایمن است که کودکان دوستش دارند و از بازی کردن بر روی سطح نرم، و انبوه آن لذت می برند.

یکی از بازی های سرگرم کننده خانگی مناسب بزرگسالان، پرتاب دارت است که به فضای خیلی کمی هم نیاز دارد. شما هم می توانید سیبل نشانه را به دیوار تراس بزنید و از بازی بر روی چمن مصنوعی تراس لذت ببرید.

فوتبال دستی نیز از جمله بازی های شادی آفرین و هیجان انگیز است که برای انجام آن فقط به یک فضای کوچک نیاز دارید.

تراس خانه و محل کار با نصب چمن مصنوعی، به بهترین جا برای این بازی مفرّح تبدیل خواهد شد.

 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2134705/1/4.jpg

نصب چمن مصنوعی در تراس منزل برج مسی که بهشتی کوچک را پدید آورده

تراس، یکی از عناصر معماری موجود در ساختمان های سنّتی و مدرن است.

تراس معمولا بزرگ تر از بالکن است و در گذشته "بهار خواب"  نامیده می شد. در بسیاری از خانه ها، ادارات و اماکن تجاری، تراس را می توان به یک باغچه زیبا تبدیل نمود.

تراس در بعضی از ساختمان های اداری به محلی برای استراحت، گذران وقت و صحبت های دوستانه کارکنان و کارمندان تبدیل می شود.

در برخی از ساختمان های تجاری و مراکز خرید، تراس به اندازه ای بزرگ است که به عنوان یک باغچه کوچک از آن استفاده می شود.

یکی از مناسب ترین نقاط ساختمان برای استفاده از چمن مصنوعی، بالکن و تراس است.

بالکن، فضای درون را به بیرون پیوند می دهد و افراد می توانند بدون خروج از درب ورودی ساختمان و در سریع ترین زمان، به محیط بیرون و هوای آزاد دسترسی داشته باشند.

با نگهداری و پرورش گل ها و گیاهان طبیعی، جایی با صفا پدید می آید که می توانیم در آن به استراحت بپردازیم و خستگی های ذهنی را از خود دور نماییم.

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2134705/1/5.jpg


 

بالکن خانه شما می تواند الگوی زیبایی برای همسایه ها شود

برای کف بالکن و تراس می توانیم از نصب چمن مصنوعی استفاده کنیم. مدل های گوناگونی از چمن مصنوعی تزئینی، برای این منظور بسیار مناسب هستند.

از روزگار قدیم، زیر اندازهایی همچون قالیچه، گلیم، نمد، فرش و موکت را در حیاط و بالکن پهن می کردند و از این فضا برای کارهای گوناگونی استفاده می شد.

امروزه نیز در بالکن ها، از فرش و موکت به همراه میز و صندلی استفاده می شود و ساکنین خانه و یا کارکنان یک شرکت، می توانند از این فضای مطبوع لذت ببرند.

 

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/712/2134705/1/6.jpg

ترکیب چوب و چمن و کفپوش، ضامن حس خوب بالکن

یکی از راه های خلاقانه برای افزایش زیبایی و آسایش فضای تراس، استفاده از محصولات و تجهیزات نوین است که چمن مصنوعی یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

شما می توانید از انواع مختلف چمن مصنوعی تزئینی برای بالکن خود استفاده نمایید. تقریبا از همه مدل های چمن مصنوعی تزئینی می توان در تراس استفاده نمود.

بعضی از مدل های چمن مصنوعی ورزشی با ارتفاع الیاف کوتاه نیز برای این منظور استفاده می شود ولی بهتر است از انواع نرم و لطیف انتخاب گردد.

چمن مصنوعی، نمای سبز و لطافت لذت بخشی را به کف بالکن و تراس اضافه می کند که همین مساله باعث افزایش جذابیت این فضا می گردد.

در بسیاری از تراس ها، از میز و صندلی استفاده می شود که محلی دِنج برای استراحت، خلوت نمودن، مکالمه تلفنی، انجام کارهای فکری، لذت بردن از چشم انداز بیرون و بهره مندی از هوای آزاد است.

در بالکن خانه ها، معمولا یک دمپایی وجود دارد که افراد آن را به پا می کنند. با نصب چمن مصنوعی تراس، سطح بالکن نرم و دوست داشتنی و مهربان می شود.

کف بالکن ها معمولا از سنگ طبیعی، سرامیک یا موزائیک پوشیده می شود که با نصب چمن مصنوعی تزئینی، این سطح در گرمای تابستان و سرمای زمستان، مطلوب و دلپذیر خواهد بود.

خرید چمن مصنوعی برای بالکن خانه، اقدامیست هوشمندانه و کم هزینه با هدف بهبود فضای ساختمان و افزایش رضایتمندی از زندگی آپارتمانی.

حتی می توانید از چمن مصنوعی در حیاط خانه نیز استفاده نموده و هماهنگی جالبی میان فضاهای مختلف ساختمان خود پدید آورید.

اگر قصد خرید چمن مصنوعی برای بالکن خانه و یا هر محیط دیگری را دارید، با ما در شرکت مانا چمن تماس بگیرید و از راهنمایی های ما بهره مند شوید.

به شما قول می دهیم تا ایده های جذابی را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

محصولات حضور و غیاب و تردد تجهیزات فروشگاهی

هزینه‌های زندگی در کشور اسپانیا در سال 2020

آموزش تخصصی مذاکره و زبان بدن- مازیار میر

بالکن ,چمن ,های ,مصنوعی ,تراس ,خانه ,چمن مصنوعی ,می شود ,نصب چمن ,یکی از ,را به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
lamopebu biotulmipe وب لژیون همسفر عاطفه مطالب اینترنتی فولکلور الاهواز nuirofeldpar Kari's notes استخدام ساوه | سایت استخدام ساوه |ساوه animesekushuaru cocinesla